Magdalena Januszewska uczennica kl. 1 pa uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym. Pierwszy etap – szkolny – odbył się 24 listopada 2016 r. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów, spośród których do drugiego etapu zakwalifikowały się 92 osoby. W czwartek 12 stycznia 89 gimnazjalistów z całego województwa przystąpiło w trzech miastach regionu – Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku do drugiego etapu Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów gimnazjum. Pytania testowe dotyczyły pracy samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska.
Finał Konkursu odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w czwartek 9. marca. Do rywalizacji stanęło 24 uczniów, którzy przeszli przez dwa pierwsze etapy konkursu.
Nasza gimnazjalistka uzyskała wynik 16 punktów na 20, co zagwarantowało jej tytuł finalisty. To bardzo wysoka lokata zważywszy na to, że uczennica jest dopiero w klasie pierwszej. Do konkursu gimnazjalistkę przygotowała pani Lilianna Zgórzyńska

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *