Walentynki, jedyny dzień w roku, w którym miłość jest tak bardzo wszechobecna. Z okazji tegorocznych Walentynek w bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego
w Rypinie odbyło się spotkanie z poezją miłosną dla uczniów naszej szkoły. W programie artystycznym, przygotowanym i opracowanym przez nauczycieli bibliotekarzy, brała udział młodzież z klasy III b. W świętowaniu Dnia Zakochanych uczestniczyła wychowawczyni klasy Pani mgr K. Bejrach. Młodzież liceum zaprezentowała wiersze Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Ks. Jana Twardowskiego i innych. Uczennica liceum Oliwia Rochnowska z klasy I c recytowała wiersze Adama Asnyka i Ks. Jana Twardowskiego. Z kolei chłopcy z klasy III b zaprezentowali wybraną przez siebie poezję miłosną. O oprawę muzyczną spotkania zadbali sami uczniowie, dobierając znane i lubiane utwory z repertuaru współczesnych wykonawców. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z genezą święta oraz z symboliką Walentynek. W tym dniu wystrój czytelni był wyjątkowy. Na stolikach tłem dla przygotowanych tomików poezji były dziesiątki czerwonych serc. Na zakończenie imprezy bibliotecznej wykonawcy i goście otrzymali słodki upominek. Było pięknie, wzruszająco i nastrojowo, a momentami nawet zabawnie. Spotkanie w bibliotece dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń.
Zajęcia miały na celu promowanie mody na czytanie oraz sprawienie, aby obcowanie z poezją stało się nawykiem i przyjemnością. Młodzież z klasy III b zaangażowała się w realizację zadań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.
Spotkanie przygotowali nauczyciele bibliotekarze:
mgr Ewa Bukowska
mgr Iwona Olszewska

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *