Wśród naszego młodego społeczeństwa nie najgorzej wygląda sprawa sportu i szeroko pojętego wychowania fizycznego. Warto docenić osoby, które w dobie rozwoju technologicznego i komputeryzacji społeczeństwa wolą spędzać czas na świeżym powietrzu, trenując jakąś dyscyplinę sportową, nie zaniedbując swojego rozwoju intelektualnego, a przy okazji reprezentują naszą szkołę w zawodach sportowych. Na początek chciałbym wspomnieć o, było nie było, naszym sporcie narodowym. Piłka nożna jest w naszym kraju niezwykle popularna, nawet biorąc pod uwagę nie najlepsze wyniki reprezentacji narodowej to przywiązanie do tego sportu jest głęboko zakorzenione w naszej kulturze od wielu lat. W piłkę kopie nadal bardzo dużo młodych ludzi, chociaż zdaje się, że właśnie z powodu rozwoju cywilizacji ich liczba stopniowo, ale stale maleje. Dlatego musimy się cieszyć, że młodzież z naszej szkoły nadal uprawia ten sport i odnoszą większe bądź mniejsze sukcesy.

8 października bieżącego roku odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych, reprezentacja naszego zespołu szkół składała się z uczniów Gimnazjum Powiatowego. W drużynie naszej szkoły wystąpili: Filip Chojnacki, Paweł Garkowski, Radosław Pawłowski, Kacper Rokiciński, Damian Żebrowski, Patryk Rynecki, Patryk Zieliński.

Nasza drużyna zajęła III miejsce. Niezwykle miło jest nam również poinformować, że Patryk Zieliński z klasy II PB został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Warto wspomnieć, że w skład reprezentacji Gimnazjum Powiatowego wchodzili piłkarze młodzieżowych drużyn rypińskiego Lecha. Wszystkie mecze odbywały się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr. 3 im. Jana Pawła II w Rypinie.

Jednak największy sukces w piłce nożnej w ostatnim czasie nie tak dawno temu osiągnęła drużyna składająca się z uczniów naszego „ogólniaka”. 15 października bieżącego roku odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych na stadionie MOSiR w Rypinie. W skład reprezentacji szkoły weszli:

Hubert Celebucki. Szymon Celebucki, Maciej Ardanowski, Marcin Kuciński, Karol Żebrowski, Konrad Murawiak, Jakub Szymański, Dawid Maszkiewicz, Norbert Narodzonek, Krystian Szabat , Adrian Deczyński, Dawid Kuciński, Marcel Żyra, Radosław Nadolny, Marcin Gurtatowski, Arkadiusz Gredecki, Maciej Andrzejczuk

Niezwykle miło jest nam wspomnieć, że nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w tych zawodach dystansując inne szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom WF-u z naszego „ogólniaka” gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *