15 grudnia odbył się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie Konkurs Prozatorski im. Aleksandra Główczewskiego pt. „Opowiadanie inspirowane miastem Rypin”. Uczniowie naszego liceum wraz z panią Wiolettą Romanowską przygotowali oprawę tego wydarzenia oraz wspomnienia o patronie tego konkursu. Licealiści naszej szkoły wzięli również udział w wyżej wymienionym konkursie i osiągnęli ogromne sukcesy. Jury , w którego skład wchodzili pracownicy UMK dr hab. Anna Skubaczewska-Pniewska (pracownik Instytutu Literatury Polskiej UMK), dr hab. Maciej Wróblewski (pracownik Instytutu Literatury Polskiej UMK) oraz Małgorzata Wysocka (nauczyciel języka polskiego w ZS nr 3) przyznali II miejsce Dominice Milarskiej z klasy III E za opowiadanie „Tajemnicze koperty”,
III miejsce Michałowi Rudol z klasy IB za opowiadanie „Płacząca wdowa”. Wyróżnienia otrzymały Natalia Kowalska z klasy IID za opowiadanie „Szkło, deszcz i ostrza” oraz Aleksandra Więckiewicz z klasy IB za „Sad na ulicy Młyńskiej”.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *