NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA – SPOTKANIE CZYTELNICZE 30.01.2017
Biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Nr 1 im. ks. Cz. Lissowskiego w Rypinie, w ramach promocji czytelnictwa i integracji młodzieży z dziećmi niepełnosprawnymi, zorganizowała spotkanie czytelnicze pod hasłem: BAJKI PISANE WIERSZEM , BAJKI PISANE PROZĄ.
Młodzież naszej szkoły chętnie chce promować modę na czytanie a także podejmować szereg akcji, które zwiększyłyby czytelnictwo wśród uczniów naszego miasta.
Uczniowie z klasy II b – Natalia Tyburska, Daria Stefańska, Julia Szczesiak, Dominika Cieplińska, Grzegorz Zaborowski i Kamil Caliński zaprezentowali bajki J. Brzechwy
i J. Tuwima a także bajkę terapeutyczną M. Molickiej – Duch Krecik. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Rypinie
z klas I – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum.
Czas refleksji nad ukochanymi książkami przybliżył uczniom prawdziwą radość czytania, zaciekawił słuchaczy losem bohaterów, tajemniczą fabułą, zaskakującym zakończeniem. Dzięki współpracy z Panią mgr Beatą Piechowiak zajęcia edukacyjne związane z książką, przeplatane zabawą i zajęciami artystycznymi sprawiły uczniom przyjemność z obcowania
z bohaterami znanych i mniej znanych bajek.
Cały przebieg zajęć uwieczniła na zdjęciach Pani mgr Karolina Dąbek. Nasza inicjatywa zorganizowania takiego spotkania czytelniczego spotkała się z serdecznym przyjęciem ze strony nauczycieli i uczniów i na pewno zaowocuje kolejnymi akcjami pod hasłem: Spędzaj czas twórczo i aktywnie!
Z pewnością jeszcze nie raz spotkamy się w bibliotece bo niewątpliwie CZYTAĆ WARTO.
Nauczyciele bibliotekarze: mgr Iwona Olszewska: mgr Ewa Bukowska

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *